قوانین و مقررات


کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از سایت آفکادو را دارند، باید مفاد این توافق‌نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید از آن به منزله مطالعه و قبول شرایط خرید،عضویت، قوانین و مقررات مربوطه است.

1. ماده اول

افراد برای عضویت در سایت شرکت و خرید از آن باید در هنگام خرید یا در حالت عادی به قسمت عضویت مراجعه کنند. در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام و نام خانوادگی، رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی، مراحل عضویت را تایید می کنند.

 

 • تبصره 1

تنها اشخاص حقیقی حق عضویت در سایت را دارند.

 • تبصره 2

صرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقت نامه بوده و خلاف آن  به هیچ وجه پذیرفته نیست.

 • تبصره 3

کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.

 • تبصره 4

کاربر باید شماره تلفن خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.

 • تبصره 5

عضویت در سایت آفکادو رایگان است.

 • تبصره 6

به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.

2. ماده دوم

کاربر، مسئول حفظ و نگهداری تمام تلفن‌ها، سخت‌افزار کامپیوتر و سایر ابزار ضروری برای دسترسی، استفاده از این سایت و تمام هزینه‌های مرتبط به آن است . شرکت آفکادو مسئول صدمات ناشی از ابزار کاربر نیست.

 

3. ماده سوم

افراد بالای 18 سال تمام حقوق عضویت و انجام معامله (خرید) را در سایت شرکت دارند.

 

 • تبصره 1

عضویت برای افراد بین 15 تا 18 سال با اجازه ولی و یا قیم امکان‌پذیر و معتبر است. افراد زیر 15سال، حق عضویت در آفکادو را ندارند.

 • تبصره 2

رعایت حکم این ماده و صحت و سقم ارائه اطلاعات بر عهده مشتری (عضو) بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

 

4. ماده چهارم

کاربر عضو، پس از عضویت و اخذ رمز و کلمه عبور، حق خرید از سایت را دارد.

 

5. ماده پنجم

فرایند خرید از سایت توسط کاربر به این شرح است:

 • مطالعه و بررسی توضیحات و شرایط کالا و خدمات ارائه شده در سایت.

 • پرداخت مبلغ تعیینی( یا اعمال تخفیف) به‌صورت آنلاین به حساب شرکت (انعقاد قرارداد).

 • ارسال رسید کالا و خدمات خریداری شده در قالب ایمیل و یا به‌ صورت پیامک به آدرس پست الکترونیک و یا شماره تلفن همراه کاربر جهت ارائه به تامین ‌کننده کالا و خدمات و دریافت کالا و خدمات از ارائه‌کننده کالا و خدمت به‌طور مستقیم.

 

 • تبصره 1

ارسال رسید کالا و خدمات (کوپن تخفیف) بلافاصله و با انجام اولین خرید صورت می گیرد. به جز در مواردی که استفاده از آفکادو به صورت بالذات نیازمند حداقل افراد خریدار باشد (مانند تورهای تفریحی و یا کلاس های آموزشی که نیاز به رسیدن حداقل افراد جهت تشکیل کلاس و یا برگزاری تور می باشند) .

در صورت به حدنصاب نرسیدن تعداد خریداران در زمان تعیین شده در این موارد، قرارداد بین کاربر عضو و شرکت فسخ و شرکت وجوه واریزی را به‌ صورت اعتباری برای کاربر عضو برای خریدهای آینده در حساب مجازی ویژه‌ای که برای هر عضو تعیین شده است، نگهداری می‌کند. چنانچه کاربر عضو قصد استرداد وجوه را داشته باشد، به شرط اعلام شماره شبای خود به شرکت؛ ظرف مدت حداکثر 48 ساعت اداری وجوه به حساب مشارالیه واریز می‌شود. همچنین به وجوه مذکور از زمان واریز وجه به حساب های آفکادو  تا زمانی که وجوه در نزد آفکادو  باشد، هیچگونه سودی تعلق نمی‌گیرد.

 • تبصره 2

با ارسال رسید خدمات، کاربر عضو باید در مدت زمان تعیین شده به ‌صورت حضوری (و یا در حالت خاص به‌صورتی که در هنگام فروش به اطلاع وی رسیده است) به مراجع و مراکزخدمات مراجعه و از آن رسید استفاده نماید. چنانچه به هر دلیلی کالا و خدمات توسط آن مرکز ( به صورت مستقیم) برای کاربر ارسال شود، هزینه‌های مربوطه به ‌طور کلی بر عهده شرکت آفکادو نیست.

 • تبصره 3

عضویت در سایت آفکادو  رایگان است.چنانچه مراکز فروش کالا و خدمات (تامین‌کننده) به هر نحوی از ارائه کالا و خدمات خود داری کنند، آفکادو  مسئولیتی در این زمینه ندارد و مسئولیت جبران خسارت بر عهده تامین‌کننده کالا و یا خدمات است.

 • تبصره 4

در صورتی که مهلت تعیین‌شده برای استفاده از کوپن کالا و خدمات به اتمام رسد و مشتری در طول این مدت به مراکز مربوطه مراجعه ننماید، شرکت مسئولیتی در قبال عدم مراجعه مشتری نداشته و وجه واریزی مسترد نمی‌شود.

 • تبصره 5

پس از اتمام عملیات خرید، امکان انصراف از خرید به هیچ وجه برای خریدار امکان پذیر نیست

 •  تبصره 6

در زمان تحویل گرفتن کالا، خریدار موظف به اطمینان حاصل کردن از سلامت محصول دریافتی می باشد و در صورت مشاهده آسیب، در هیچ صورت نباید از مسئول ارسال محصول، محصول دریافت شود. در صورت دریافت محصولی که به طور واضح آسیب دیده باشد، آفکادو مسئولیتی در قبال آسیب های وارده به محصول از طرف سیستم های ارسال و پخش ندارد.

 • تبصره 7

در صورتی که محصول رسیده به دست خریدار دارای هر گونه مشکلی باشد که به طور ظاهری مشخص و یامشخص نباشد، خریدار تا 12 ساعت پس از دریافت محصول حق تماس با فروشگاه و اعلام مشکل دارد. پس از گذشت زمان معلوم شده، فروشگاه مسئولیتی بر مرجوعیت یا پس گرفتن محصول ندارد و در صورت وجود، پیگیری باید از طرف خریدار و از طریق شرکت گارانتی کننده انجام شود.

 • تبصره 8

درخواست مرجوعی محصول به دلیل منصر شدن فقط در صورتی امکان پذیر است که محصول پلم باشد. درصورتی که محصولی بدون پلم باشد، مرجوعی در صورت باز نشدن جعبه محصول و سالم بودن کامل کارتن امکان پذیر است.

6. ماده ششم

شرکت اطلاعات زیر را به‌منظور آگاهی کاربر در اختیار آنان قرار می‌دهد:
1-  مشخصات فنی و ویژگی‌های کاربردی کالا و یا خدمات طبق قانون.
2-  هویت تامین‌کننده نام تجاری و نشانی وی که تحت عنوان آن به فعالیت مشغول است.
3-  تعیین کلیه هزینه‌هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری است.
4-  مدت زمان اعتبار پیشنهاد ارائه شده.
5-  حداقل افرادی که باید پیشنهاد روز را خریداری کنند تا تعداد خریداران به حداقل افراد موردنظر برسد.

 

7. ماده هفتم

رسید‌های کالا و خدماتی که پس از خرید برای کاربران عضو ارسال می‌شود دارای نام و مشخصات است اما کاربر عضو باید از رسید و یا کد دریافتی مراقبت نماید و چنانچه به هر دلیلی آن رسید مربوطه مفقود شود و یا شخص دیگری از آن استفاده کند؛ شرکت در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.

 

 • تبصره 1

نام چاپ شده روی رسید، نامی است که کاربر در زمان عضویت به شرکت ارائه داده است. بنابراین آفکادو در خصوص هرگونه مغایرت نام با هویت واقعی خریدار مسئولیتی ندارد و درصورت بروز هرگونه مغایرت، خریدار حق استفاده از رسید خود را نخواهد داشت.

 

8. ماده هشتم

اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل حاوی کد خرید از شرکت به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود. همچنین شرکت مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

 

9. ماده نهم

به منظور تعمیرات دوره‌ای این سایت به‌ طور موقت غیرقابل دسترس می‌شود و کاربران حق اعتراض ندارند.

 

 • تبصره 1

شرکت این حق را داشته که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت را متوقف نموده و با پرداخت باقی مانده حساب اعضا کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌ طور دائمی متوقف نماید و کاربر عضو حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر را ندارد.

 

10. ماده دهم

تولید غیرقانونی- فروش و یا تجارت رسید کالا و خدمات که توسط شرکت ارسال شده ممنوع است و طبق مقررات قانونی با اقدام‌کننده آن برخورد می‌شود.

 

11. ماده یازدهم

چنانچه حسب مورد به جای ایمیل از طریق پیام کوتاه و یا سند کاغذی استفاده شود در این صورت اسناد کاغذی و یا پیام کوتاه به جای پست الکترونیک اثری بر حقوق و تعهدات کاربر عضو ندارد.

 

12. ماده دوازدهم

شرکت از کلیه اطلاعات کاربران عضو اعم از اطلاعات دریافتی و ارسالی،(Backup)  تهیه نموده و از آن نگهداری می‌کند تا در صورت بروز هرگونه خطری برای یک نسخه، نسخه دیگر مصون بماند.

 

13. ماده سیزدهم

کاربر نباید در سایت ( تالار گفت‌وگو و یا هر قسمت دیگر) اظهاراتی(Comment)را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد. همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، بلافاصله از سایت اخراج شده و چنانچه خریدی انجام داده باشند، وجه واریزی به آنان مسترد نمی شود. همچنین کاربر (عضو) حق استفاده از این سایت را برای هرگونه عمل تجاری از دست می‌دهد.