خدمات پروتئین و کراپلکس تراپی مو در سالن زیبایی گراد با تخفیف ویژه آفکادو

گراد

1 خریدبدون رای
00

توضیحات کوتاه

زیبایی و سلامت موها با خدمات احیا و صافی مو در سالن زیبایی گراد

توضیحات تکمیلی

تفاوت ابریشم سازی مو با کراتینه

روش ابریشم سازی مو یک روش مکمل است برای صاف و نرم‌تر کردن موها و تکنیک کراتینه یک تکنیک اصلی برای احیا و بازسازی موها است که می‌تواند بر حسب مواد به کار رفته از 40 تا 80 درصد باعث صاف شدن موهای آسیب‌دیده شود. در ادامه به دیگر تفاوت‌های این دو روش اشاره شده است:

  • اثرات روش کراتینه مو نهایتا تا حدود 6 ماه ماندگار است و دوباره باید تجدید شود؛ اما روش ابریشم سازی مو دائمی است و فقط با کوتاه کردن می‌توان حالت ابریشمی موها را از بین برد (مشابه روش ریباندینگ).
  • ابریشم سازی مو بهتر است بر روی موهای سالم و طبیعی و یا ترمیم‌ شده انجام شود. اما کراتینه مو اصولا مخصوص ترمیم موهای آسیب‌دیده است و موهای سالم نیازی به کراتینه ندارند.
  • در روند انجام روش کراتینه مو سعی می‌شود با تغذیه ی موهای آسیب‌دیده با مولکول‌های کراتین موجود در شامپوهای مخصوص، ترمیم آن‌ها ممکن شود. اما در روش ابریشم سازی مو هدف ترمیم پیوندهای شکسته شده‌ی بین اسید آمینه ها مو و در نهایت تغییر در ساختار شیمیایی و بافت ظاهری مو است؛ که منجر به حالت ابریشمی موها می‌شود.
  • در روند انجام تکنیک کراتینه مو از حرارت بالا و فرمالدهید برای ورود مولکول‌های کراتین به داخل فضاهای کوتیکول مو و نگه داشتن آن‌ها در کنار یکدیگر استفاده می‌شود. اما روش ابریشم سازی مو نیازی به این شرایط ندارد.
  • بعد از گذشت تقریبا 15روز از انجام روش کراتینه می‌توان موهای خود را رنگ یا دکلره کرد (البته بهتر است که از رنگ‌های بدون آمونیاک استفاده شود). اما اگر پس از آن ابریشم سازی مو انجام شده باشد؛ توصیه نمی‌شود که به سرعت سراغ رنگ یا مش کردن موها برویم.
  •  پس از انجام کراتینه می‌توان موها را با سشوار حالت داد و یا حتی فر کرد. اما پس ازابریشم سازی مو، موها دیگر حالت نمی‌گیرند و همیشه صاف و لخت باقی می‌مانند.
  • پس از انجام کراتینه، برای فعال شدن ملکول‌های کراتین تزریق شده، باید هر دفعه بعد از حمام موها را به کمک سشوار حرارت داد. اما پس از انجام ابریشم سازی مو نیازی به انجام این کار نیست.

توصیه می‌شود که پس از انجام هر دو روش، ازشامپوهای بدون سولفات وماسک مو مخصوص پس از شستشو در حمام، استفاده شود.

نظرات و دیدگاه ها

شما نیز می توانید امتیاز دهید
شما هم می توانید در مورد این سرویس نظر دهیدنظر خود را بنویسید
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید، اولین ها موفق ترند!