شادی و هیجان در مجموعه تفریحی تنگو شیراز با تخفیف ویژه آفکادو

مجموعه تفریحی تنگو

حسینی الهاشمی
60,00048,000
20%تخفیف
عنوانقیمتقیمت در تخفیفدرصد تخفیفموجودتعداد موجود
۳۰ دقیقه استفاده از مجموعه60,00048,00020بدون محدودیت
۳۰ دقیقه اضافه40,00032,00020بدون محدودیت
801 خرید5 امتیاز

توضیحات کوتاه

شادی, هیجان و تفریحی دوستانه در مجموعه تفریحی تنگو

توضیحات تکمیلی

معرفی ترامپولین و فواید آن در تنگو اولین مجموعه ترامپولین جنوب کشور

ورزش ترامپولین یا جست ورزی به عنوان یک رشته ورزشی مستقل شناخته و به صورت تک نفره یا دونفره در المپیک شرکت داده می‌شود. این ورزش در ابتدا از ابزار‌های ژیمناستیک بود، اما امروزه به تنهایی یک رشته‌ی ورزشی به حساب می‌آید.

ترامپولین یک ورزش بسیار موثر است که توسط ناسا پیشنهاد می‌شود. براساس مطالعات این مرکز هر ده دقیقه انجام ورزش ترامپولین بسیار موثرتر از سی دقیقه دویدن است. سایر مزایای ورزش ترامپولین عبارتند از:

۱- کمک به دفع سموم

حرکات ورزش ترامپولین می‌تواند به حرکت مواد در لوله‌های سیستم لنفاوی کمک کند. به طور کلی برای بهبود عملکرد لنف، حرکت کردن امری ضروری است چرا که در غیر این صورت این سیستم به علت انباشت سموم دچار مشکل می‌شود. براساس تحقیقات حرکات ریباند و بالا و پایین پریدن می‌تواند جریان حرکت این مواد را آسان‌تر هدایت کند.
 

۲- افزایش تعادل

حرکات ورزش ترامپولین اعصاب بینایی، مجاری شنوایی و ارتباط ذهن و بدن را تقویت می‌کند. ذهن انسان قادر به پیش بینی حرکات بدن نیست و به مرور می‌تواند آنرا یاد بگیرد. ترامپولین به قدری بر روی ارتباط ذهن و بدن و حفظ تعادل اثر می‌گذارد که بسیاری از بوکسور‌ها امروزه برخی تمرینات ترامپولین را انجام می‌دهند.

 

۳- تقویت استخوان بندی

ورزش ترامپولین با تقویت استخوان بندی بدن و درواقع کمک به بازسازی استخوان‌ها از بیماری‌هایی همچون پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.
 

۴- ایجاد وزن مناسب

براساس مطالعات، پرش‌های مداوم و منظم بر روی ترامپولین باعث دفع آنزیمی می‌شود که عامل چاقی است. این ورزش همچنین بر کاهش استرس و متابولیسم آثار بسزایی دارد.
 

۵- حرکات اصلاحی

حرکت‌های ترامپولین به گونه‌ایست که به مرور ستون فقرات را به حالت استاندارد در می‌آورد؛ چرا که در این ورزش لازم است ستون فقرات حالت اس شکل و استانداردی داشته باشند. بنابراین اگر برای مثال قوز دارید، ترامپولین یکی از بهترین ورزش‌های اصلاحی است.

۶- افزایش انرژی

کافیست نگاهی به حرکات ترامپولین بیاندازید و خواهید فهمید چرا ترامپولین بسیار انرژی بخش است. بالا و پایین‌ پریدن‌های منظم، ضربان قلب و تنفس را افزایش می‌دهد و موجب افزایش انرژی جسم و روان می‌شود.

۷- بهبود کارایی قلب

براساس مطالعات کالج اسپورت مدیسن، حرکت‌های ورزشی با شدت متوسط برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است. بر این اساس، ورزش ترامپولین در دسته‌ی ورزش‌های متوسط می‌تواند باعث پمپاژ منظم خون شود و به این ترتیب اکسیژن رسانی به سلول‌ها و سوخت و ساز بدن را بهبود دهد.

 

نظرات و دیدگاه ها

شما نیز می توانید امتیاز دهید
شما هم می توانید در مورد این سرویس نظر دهیدنظر خود را بنویسید
3 دیدگاه

Ali Abd
Ali Abdانتشار: 1400/12/19 ، 07:51
واقعا عالیه
کارشناس سایت
آفکادو
با تشکر از به اشتراک گذاری نظر تان
آزاده قائدی فرد
آزاده قائدی فردانتشار: 1401/05/31 ، 11:40
ما که با دوستان رفتیم خیلی خوش گذشت. فقط اینکه جدای از اینکه خیلی شاد و مفرح هست انرژی زیادی هم میخواد.
نیلوفر پیرنیا
نیلوفر پیرنیاانتشار: 1401/05/31 ، 11:43
خیلی خیلی خوش گذشت فقط کاش تخفیف باقی بخشای پارک کوهستانی رو هم میزاشتین